Łomżyńska władza, na czele z kierownikiem urzędu, próbuje się starać a posłanka nie bardzo potrafi im pomóc…

Moim skromnym zdaniem, w samorządzie, w polityce powinni działać szczęśliwi ludzie, albowiem ludzie nieszczęśliwi prowadzą do nieszczęścia. Ludzie nie mający szacunku dla siebie, nie są pogodzeni ze sobą, ze swoim otoczeniem, nie mają autentycznych przyjaciół i nienawidzą świata i ludzi, nie powinni robić dwóch rzeczy: nie powinni uczyć i wychowywać dzieci oraz nie powinni robić w samorządzie i polityce. Szczęśliwy samorządowiec, szczęśliwy polityk, to jest szczęśliwe społeczeństwo, to wspaniałe relacje niosące w sobie pokorę i szacunek, to jest po prostu lepszy świat.

Przepraszam za taki emfatyczny wstęp, lecz nie mogłem sobie tego odmówić. Tak naprawdę miałem o czym innym. Chcę zdań parę o posłance Bernadecie Krynickiej skreślić, wcześniejszej radnej samorządu łomżyńskiego. Osoba ta była bohaterką kilku publikacji na tym blogu w okresie, kiedy piastowała funkcję przewodniczącej rady miasta. Przyznam, były one srodze krytyczne, z powodu czego wyrzutów sobie żadnych nie czynię. A niby z jakiej racji, skoro przewodnicząca Krynicka na taką opinię ciężko pracowała. Niektórzy twierdzą eufemistycznie, że „poszła w posły”, z czym się absolutnie nie zgadzam. W mojej ocenie „kazali iść”, więc „poszła”, odnosząc sukces, w dużej mierze za sprawą znakomitego wyniku posła Kołakowskiego. Czy wdzięczna jest za to koledze posłowi? Nie wiem. Ja osobiście wątpię, choć inni mogą być odmiennego zdania.

Kryrnicka-14Jedno jest pewne. Od czasu przewodzenia radzie, swojego stylu i poziomu posłanka Krynicka nie zmieniła. Nadal próbuje brylować swoją inkompetencją, na co dała przykłady „kręcąc piruety słowne” w kompleksie przy Wiejskiej /notabene zawsze odziana w strój, który pozwala abonentom tv z daleka ją dostrzec/.  Sądzę, że wyborcy posłanki nie tego oczekiwali. Łomżyńska władza próbuje się starać a posłanka nie bardzo potrafi im pomóc. Efekty konsekwentnego lobowania na rzecz różnych inicjatyw ze strony posła Kołakowskiego łatwo dostrzec. Trudniej o namacalne działania ze strony posłanki. A może jestem niedoinformowany, może posłanka działa bardziej zakulisowo i niebawem poznamy owoce jej pracy? Rad bym poznać szczegóły, czy posłanka Krynicka skupiona jest bardziej na działaniach w sejmie, czy też na naszej lokalnej niwie? Co do ewentualnej aktywności posłanki na naszym lokalnym obszarze, nie byłbym zdziwiony. Przecież funkcjonowała, działała w miejskim samorządzie, więc wsparcie posłanki dla samorządu i władz byłoby jak najbardziej naturalne i wskazane. Może w tym obszarze coś robi, np. wspiera jakieś inicjatywy radnych oraz władzy, albo działa politycznie, by nie było „opcji w opcji” dla uzdrowienia atmosfery w radzie miasta, a czym się pochwali i nas nagle mile zaskoczy?

Tylko proszę potencjalnych komentatorów, aby w kontrze do tego co piszę nie rzucali we mnie interpelacjami i wnioskami, które posłanka składa, a które nie zawsze płynnie czyta. To akurat rozumiem, gdyż praca posła ciężka jest i zmęczenie może skutkować różnymi objawami. Na co absolutnie lekarstwem nie może być wysokość pobieranej diety. Należę do osób cierpliwych, pilnie śledzących łomżyńskie harce samorządowo-polityczne, i być może któregoś dnia poznam listę dokonań posłanki Bernadety Krynickiej, abym mógł zmienić ocenę z krytycznej na… czego sobie i mieszkańcom bardzo życzę!

PS. Ze sfinansowaniem Parku Jana Pawła II tak wyszło, jak wcześniej opisywałem. Podobnie będzie z halą na rynku i innymi projektami. W ratuszu jest sporo fachowców i mamy to co mamy. Może posłanka Krynicka da wsparcie i jakoś pomoże zaleczyć te „niepowodzenia”. Natomiast, jeżeli ratuszowi mają „pecha”, to istnieje obawa, że nic się z tym nie da zrobić.

13 comments on “Łomżyńska władza, na czele z kierownikiem urzędu, próbuje się starać a posłanka nie bardzo potrafi im pomóc…
  1. To że kompromituje siebie to pół biedy. Gorzej że kompromituje wyborców i pośrednio nasze miasto. Ja wypraszam sobie taki obciach za publiczne pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>