Hipokryzja łomżyńskiego PiS przerasta Himalaje…

Ostatni pomysł kierownika ratusza, zezwalający na awans radnej Elżbiety Rabczyńskiej na stanowisko w miejskiej spółce, jest niesamowicie bezsensownym przedsięwzięciem i policzkiem w młodych, wykształconych ludzi, którzy z mocnymi dyplomami poszukują pracy, adekwatnej do posiadanego wykształcenia.

Hipokryzja łomżyńskiego PiS przerasta Himalaje, w odniesieniu do walki tych samych osób z kolesiostwem w poprzedniej kadencji. Wtedy zatrudnianie „swoich” było „be”, a teraz jest „cacy”?!

rab-pisZatrudnienie radnej Rabczyńskiej ma negatywy wieloznacznego rodzaju i rodzi absmak /przepraszam, że posiłkuję się ulubionym słowem prezesa także łomżyńskich hipokrytów/. Po pierwsze, jak wspomniałem, jest mocnym policzkiem w młodych wykształconych ludzi. Po drugie, uświadamia młodych ludzi, że wykształcenie i praca wcale nie musi prowadzić do awansu. Już na starcie w życiową karierę przekonują się, iż najważniejsze jest kolesiostwo, plecy, znajomości i przynależność partyjna. A więc wszystko to, co jest odwrotnością zdrowego awansu i społeczeństwa obywatelskiego. Po trzecie, budzi w młodych ludziach niechęć do władzy, która nietransparentnie prowadzi politykę personalną i staje się w ich oczach niewiarygodna. Po czwarte, potencjalnie takie dziwne nominacje emerytów zmuszają młodych do emigracji z miasta. Mają jak na tacy wyłożone, że ich dyplomy w tym mieście są funta kłaków warte. Po piąte, ta nominacja w opinii wielu osób po prostu jest wielkim skandalem.

Odnośnie nominacji radnej Rabczyńskiej, na bardzo ważny etat w spółce miejskiej /praktycznie stała się „pierwszą po…”/ w mojej ocenie mamy gigantyczny konflikt nie tylko moralny, ale również konflikt bezpośrednio ze sobą związanych interesów. I w takiej sytuacji radna Rabczyńska powinna w trybie natychmiastowym złożyć mandat radnej. Tłumaczenie, że z takim konfliktem nie mamy do czynienia jest brednią i w każdym tłumaczeniu nadinterpretacją prawną. Konflikt jest poważny, albowiem pełniona przez radną funkcja w spółce bezpośrednio dotyczy finansów i jej nadzoru, a jednocześnie jako radna, pani Rabczyńska w określonym zakresie sprawuje nadzór nad tą spółką jako reprezentant samorządu, której właścicielem jest miasto. Kierownik ratusza pełni jednoosobowo funkcję Zgromadzenia Wspólników tej spółki, a radni zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym sprawują kontrolę nad działaniami kierownika ratusza. Pozornie kwadratura koła, ale tylko pozornie. W związku z czym osoba zasiadająca w radzie miasta w żadnym przypadku nie może takiej funkcji w tego typu spółce pełnić. Ja wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, lecz niestety w tym przypadku radna Rabczyńska powinna wybrać: albo rybki, albo akwarium! Tylko do tego zabiegu trzeba znaleźć odrobinę honoru!

I już tak na marginesie. Nie tylko mi się zdaje, że kierownik ratusza robi wszystko, aby nie być drugą kadencję kierownikiem ratusza. Z powodu czego ani mi, ani wielu wyborcom wcale nie jest smutno. Pilnie przyglądają się tym licznym strzałom w stopę i zacierają ręce. Ja też.

9 comments on “Hipokryzja łomżyńskiego PiS przerasta Himalaje…
 1. Dokładnie. Trzeba mieć jeszcze honor i poczucie wstydu. Puki co, robi się ludziom wodę z mózgu. Ot i cała „dobra zmiana”.

 2. Sytuacja miasta mało ich interesuje. O mieszkańców walczą, gdy zabiegają o następną kadencję. W między czasie realizują swoje partykularne interesy.

 3. Unikam wyrachowanych, pysznych i butnych ludzi.
  Mam minimum na rękę, spodnie na tyłku,
  rozum w głowie i Chrystusa w sercu.
  Módl się za nas Święta Boża Rodzicielko,
  abyśmy się wszyscy stali godni OBIETNIC CHRYSTUSOWYCH.
  Gaśmy zaś DUCHA ZAKŁAMANIA, PYCHY I PAZERNOŚCI.
  Pozdrawiam:
  NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS.
  Wszystkim życzę: SZCZĘŚĆ BOŻE.

 4. panie tadeuszu jak byl laskowski to byl atak radnych i czworeczki,ze mlody i za wczesnie a chlopak jest wyksztalcony teraz gdy jest doswiadczona radna to atak,ze za stara!!!!mozrcie sie zdecydowac,,?czy krytyka jest wpisana w pana profesje?????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>